V soboto je že drugo leto zapored potekal projekt »Skatehezajmo se«, ki poskuša katehezam vrniti osrednje mesto na oratoriju.
Letos smo se spraševali, kaj vse je lahko kateheza. Je to res le čas 45 minut, ki je odmerjen katehezam ob začetku dneva, ali pa lahko traja ves dan? Najprej nam je o tem spregovoril salezijanec Ciril Slapšak. Čeprav se je v začetku svojega predavanja pošalil, da ni še nikoli sodeloval pri oratoriju in zato nima pojma, zakaj smo ga povabili predavat, pa nam je iz svojih dolgoletnih in bogatih izkušenj dela z mladimi ponudil veliko koristnih nasvetov. Najprej je spregovoril o tem, kako pomembno vlogo na oratoriju ima kateheza; to je namreč tisti del programa, ki loči oratorij od ostalih počitniških taborov. Poudaril je, da je za dobro katehezo ključno predvsem to, da animator dejavno živi svoje duhovno življenje; da goji odnos z Bogom. Ker so takšni »idealni« animatorji navadno v manjšini, je predlagal, da se njim zaupa skrb za kateheze, drugim, ki na duhovnem področju niso tako močni, pa naj se zaupajo druge naloge (npr. organizacijske narave). Spomnil je tudi na štiri stebre oratorija – dvorišče, šolo, dom in župnijo; vsak je pomemben in vsak je lahko prostor kateheze. Na koncu je tudi izpostavil še nekaj prigod iz don Boskovega življenja in pojasnil, zakaj so to primeri dobre prakse.
Po koncu predavanja in kratkem predahu so sledile delavnice. Obiskovalci so lahko izbirali med delavnicami »Kateheza skozi igro«, »Kateheza skozi molitev« in »Kateheza skozi življenje in delo«, v katerih so voditelji delavnic poskušali podati čim bolj konkretne predloge, kako izvajati oz. okrepiti katehezo na določenem področju, na voljo pa je bila tudi delavnica »Osnovna šola kateheze«, namenjena tistim, ki se prvič srečujejo s pripravo katehez.
Razgibano dopoldne smo zaključili s kratko adoracijo in druženjem ob okusnih toastih.